Масовно FIBC џамбо вреќа

Краток опис:

производ

ПП пациентот голема торба

спецификација

Како барањата на клиентите

материјали

100% девица ПП или како барањата на клиентите

боја

Бела, црна, беж или како барањата на клиентите

Вид на торба

U-панел / цевчести / кружен / правоаголна форма

ткаенина

Ламинирани / plain / Vent

GSM

120-230GSM

Врв

Целосно отворена / со бескорисно / со здолниште корица / duffle

дното

Стан / празнење бескорисно

лагер

Лагер (HDPE, ПЕНП) или како клиенти барања


детали за производот

Тагови производ

производ

ПП пациентот голема торба

спецификација

Како барањата на клиентите

материјали

100% девица ПП или како барањата на клиентите

боја

Бела, црна, беж или како барањата на клиентите

Вид на торба

U-панел / цевчести / кружен / правоаголна форма

ткаенина

Ламинирани / plain / Vent

GSM

120-230GSM

Врв

Целосно отворена / со бескорисно / со здолниште корица / duffle

дното

Стан / празнење бескорисно

лагер

Лагер (HDPE, ПЕНП) или како клиенти барања

шиење

заклучување обична / синџир / синџир со дополнителна мека-доказ

укинување јамка

2 или 4 ремени, крст од аголот јамка / целосно јамка / јамка во јамка

СЉЛ

500KG- 3000KG

SF

5: 1/3: 1 или како на барањата на клиентите

третман

УВ лекува, или како на барањата на клиентите

површинска Справување

А слој или обична

Б. печатење или без печатење

апликација

Складирање и пакување на ориз, брашно, шеќер, сол, 
храна за животни, азбест, ѓубриво, песок, цемент, 
метали, гареж, отпад и др

карактеристики

Дише, воздушесто, анти-статички, проводен, УВ стабилизација,
засилување, прашина, влага-доказ

пакување

Пакување во бали или палети

MOQ

3000pcs

производство способност

200 тони / месец

избави време

Првиот сад во рок од 45 дена по потврдата за нарачка,  подоцна, како на барањата на клиентите

Услови на плаќање

L / C по видување или T / T

сертификација

BV, TUV, SGS, ISO9001, ISO14001


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!