Прилагодено Кина ПП пациентот ткаенини во тек

Краток опис:

производ

Прилагодено Кина ПП пациентот ткаенини во тек

материјал

100% девица PP

боја

Бела или како на барањата на клиентите

ширина

Од 23cm-400cm

должина

1000-4000m / ролна, или како на барањата на клиентите

Mesh

7 * 7-14 * 14

негирач

650D -2000D

GSM

40-230gsm

третман

УВ третираат или како на барањата на клиентите.

површинска Справување

Слој или uncoating


детали за производот

Тагови производ

производ

Прилагодено Кина ПП пациентот ткаенини во тек

материјал

100% девица PP

боја

Бела или како на барањата на клиентите

ширина

Од 23cm-400cm

должина

1000-4000m / ролна, или како на барањата на клиентите

Mesh

7 * 7-14 * 14

негирач

650D -2000D

GSM

40-230gsm

третман

УВ третираат или како на барањата на клиентите.

површинска Справување

Слој или uncoating

апликација

Земјоделство:
Packaging-- семе торба,  храна торба, шеќер торба, компир торба, бадем торба, брашно торба итн
Индустрија: 
песок торба, цемент торба, итн

Опис

Висока затегнувачка цврстина, паѓа и триење. Димензионална стабилност. 
Еден добар површината за печатење задачи. Ако е потребно лекување УВ-заштита.
Усогласеност во контакт со храната

пакување

во ролна

MOQ

10 тони

производство способност

500Tons / Ден

Време на испорака

Првиот сад во рок од 30 дена по потврдата за нарачка,  подоцна, како на барањата на клиентите

Услови на плаќање

T / T или L / C по видување 

сертификација

BV, TUV, SGS, ISO9001, ISO14001


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!