БОПП Ламинирани ткаени торба

Краток опис:

производ

ПП пациентот Bag

материјал

100% девица PP

боја

Бела, црвена, жолта или како на барањата на клиентите

печатење

А слој и обична кеси: макс. 4 бои
Б. БОПП филм кеси: макс. 10 бои

ширина

10-400cm

должина

Како на барањата на клиентите

Mesh

7 * 7-14 * 14

негирач

650D да 2000D

GSM

40gsm- 250gsm

Врв

Намалување на топлина, студ сече, цик-цак намали или обрабени


детали за производот

Тагови производ

производ

ПП пациентот Bag

материјал

100% девица PP

боја

Бела, црвена, жолта или како на барањата на клиентите

печатење

А слој и обична кеси: макс. 4 бои
Б. БОПП филм кеси: макс. 10 бои

ширина

10-400cm

должина

Како на барањата на клиентите

Mesh

7 * 7-14 * 14

негирач

650D да 2000D

GSM

40gsm- 250gsm

Врв

Намалување на топлина, студ сече, цик-цак намали или обрабени

дното

Слободна пати и еден зашиени
Двојно пати и еден зашиени
Двојно пати и двојно зашиени

третман

A.UV третираат или како на барањата на клиентите

Б. Со фалтата или како на барањата на клиентите

C. Со ЈП лагер или како на барањата на клиентите

површинска Справување

А слој или обична

Б. печатење или без печатење

В.1 / 3 против пролизгување, 1/5 анти-се лизга или како на барањата на клиентите

апликација

Пакување ориз, брашно, пченица, жито, добиточна храна, ѓубриво, компир, шеќер, бадеми, песок, цемент, семиња итн

Опис

Висока затегнувачка цврстина, паѓа и триење. Димензионална стабилност.

Еден добар површината за печатење задачи.

ако е потребно лекување УВ-заштита.

усогласеност во контакт со храната

пакување

100pcs / пакет, 1000pcs / бала, или како клиенти барања

MOQ

5 тони

производство способност

200 тони / месец

Време на испорака

Првиот сад within25 дена по потврдата за нарачка, подоцна, како на барањата на клиентите

Услови на плаќање

T / T или L / C по видување

сертификација

SGS, Б.В., TUV, ISO9001, ISO14001


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!